Denní a roční orgánové hodiny

15.02.2018

Každý orgán prochází svou dobou maximální činnosti, kdy se nejvíce projevují problémy. Na druhou stranu právě v této době podaný lék má nejlepší účinky. Budíme-li se např. kolem půlnoci, náš žlučník nás upozorňuje, že s ním není všechno v pořádku. Orgány tvoří dvojice, tzv. párové orgány, kde jeden je hlavní - plný a druhý vedlejší - dutý. Vedlejší orgán hlídá ten hlavní a také snadněji onemocní, např. žlučník - játra. Orgány tvoří dvojice, které následují vždy po sobě.

DVOJICE ORGÁNŮ

Srdce je spojeno s tenkým střevem, žaludek je spojen se slinivkou a slezinou, tlusté střevo s plícemi, ledviny s močovým měchýřem

DENNÍ A ROČNÍ HODINY

Stejně tak, jak prochází orgány svými hodinovými intervaly, tak také jednotlivé měsíce v roce jsou ve znamení slabosti jednotlivých orgánů. Pokud pro ně v této době něco uděláme - očistu, posílení - budou nám po celý rok dobře sloužit. Každý může být zdráv, kdo není, může si za to sám. Navykli jsme si o chorobách mluvit takto "chytil jsem chřipku, dostal jsem angínu, udělal se mi ekzém..." správně ale je " způsobil jsem si, přivodil jsem si, zavinil jsem si.." Klasická medicína odstřeluje problémy těžkotonážními chemickými střelami. Potlačuje příznaky, ale nehledá původní problém a tak se člověk dostává do začarovaného kruhu, kde se mu nabalují různé problémy, různé léky na všechno možné, až už se v tom nikdo nevyzná. Orientální medicína naopak hledá původní příčinu problému a často léčí sousední orgán, a ne vždy ten nemocný. Zná vztahy jednotlivých orgánů. Léčení jednoho orgánu se neobejde bez toho, že bychom nezpůsobili změny v orgánu druhém. Často je lepší jít na věc oklikou než přímo útokem. S orgány je třeba nakládat jako s celkem, a nikoli jeden orgán léčit a druhý ničit.