HEJBEJMESE - 5ti měsíční kurz  cvičení  

leden - červen 2024

REVITALIZAČNÍ CVIČENÍ - pro tělo fyzické i těla energetická  + obličejová jóga jako součást a prohloubení vlivu klasických cviků

místo konání - tělocvična zvláštní školy v Ostrově

Termín kurzu - 16. ledna 2024 - 4. června 2024

Cvičení zaměříme na celkovou aktivaci těla fyzického 40 minut (šlachy, páteř, svaly), plus 10 minut proklepávání meridiánů,  plus 10 minut hormonální sestava

SKLADBA CVIČEBNÍ LEKCE

1/ Jógový dech - pranajáma

2/  hormonální sestava

3. Celkové procvičení celého těla s důrazem na páteř - 40  minut

závěrečné cvičení - proklepávání meridiánů


Tělesné cvičení je nejúčinnější revitalizační proces, který známe. Obnovuje se imunita, redukuje stres, rozbíhá se omlazování organizmu. Tělo se přirozeně detoxikuje, vše začíná znovu fungovat tak jak má. Mitochondrie, telomery i kmenové buňky  se znovu aktivují a obnovují svou činnost.

Cvičení na celkovou aktivaci

-FYZICKÉHO TĚLA (zaměřeno na páteř, zkrácené šlachy, imunitu) Během cvičení budou zařazeny face liftingové techniky /obličejová jóga/ pro eliminaci jemných vrásek a odstranění podbradku/cviky na zpevnění platizmy.

+ cvičení na TĚLA ENERGETICKÁ + PROKLEPÁVÁNÍ MERIDIÁNŮ - slouží k otevření všech drah vedoucích energii v těle, reguluje průtok cchi v meridiánech i orgánech. Počáteční výše Bovisů se při cvičení rapidně zvyšuje až na DESETI NÁSOBEK a více. Takto získaná energie vydrží 2 - 3 dny

Proklepávání Vám pomůže rychle zvýšit Vaši tělesnou energii, aniž byste museli sahat po jakýchkoli povzbuzujících prostředcích, jako je káva, energetické nápoje, nikotin, čokoláda a podobně.


Cvičit budeme - na zvláštní škole Ostrov (naproti hřišti a naproti tělocvičně 1.ZŠ) každé úterý od 18.00 - 19.00 hod

cena kurzu 2500,- Kč

Pokud vás trápí, zda cvičení zvládnete, vězte, že nikdo nad vámi nebude stát s bičem. Každý cvičí ve svém vlastním tempu a podle svých možností. A  věk? Ten nehraje roli ,ať je vám náct, cet, nebo sát.., pokud nemáte vážné zdravotní potíže, bez problémů zvládnete všechny používané cviky. Když je člověk mladý, je plný energie a činorodosti. Pak trochu zestárne a jeho metabolismus potřebuje posílit cvičením!!!

A čím je starší, tím víc máte cvičit, aby se udrželi v kondici. 

více info - v článku - než začnete cvičit - Cvičení a jeho benefity

PŘIHLÁSIT NA CVIČENÍ SE MŮŽETE ZDE. VYPLŇTE POTŘEBNÉ ÚDAJE A MY SE VÁM OZVEME 

POZOR!!! cvičení vám může způsobit!!!!!!!!! 

prodloužení telomerů / omládnutí /

 eliminaci stresu, díky tvorbě endorfinů

 zharmonizování čaker a zvětšení aury

 odstranění bolestí hlavy a problémů s páteří

 zvýšenou energii

 zvýšenou pohyblivost kloubů

 zvýšení sebevědomí

úbytek hmotnosti


 CVIČENÍ S ČEKANKOU

Z HISTORIE

...takto probíhaly kurzy před dobou covidovou...


ZÁŘÍ 2020 - LEDEN 2021

Místo konání - ČTVRTEK - tělocvična 1. základní školy Ostrov
ÚTERÝ - tělocvična zvláštní školy Ostrov
ROZPIS  LEKCÍ

Úterý - 18:00 - 19:00 - cvičení na velkém míči - se zaměřením na lymfu, páteř, tvarování těla  + NOVĚ -  WIM HOFOVA METODA dechového cvičení,  jako součást cvičební lekce 

Čtvrtek1 lekce: 18:30 - 19.15  stabilizační cvičení na záda s léčivými čísly

2. lekce: 19.15 - 20.00 - hormonální cvičení se stimulací aku bodů


více info k novince ve cvičení  - WHM - najdete zde:

VYŠŠÍ VERZE CVIČENÍ - kombinace jógového cvičení s léčením -¨

BĚHEM CVIČENÍ PRAKTIKUJEME - cviky pro zvýšení energie - AKTIVACE meridiánů, léčení páteře LÉČIVÝMI ČÍSLY v léčivé pozici, cvičení na omlazení, cvičení na zlepšení vidění, cvičení na harmonizaci čaker, cvičení na doplnění a zvětšení aury, obrácené cvičební pozice pro dlouhověkost, silné srdce a proti otokům

NOVĚ - Wim Hofova metoda dechového cvičení  


Úterý -  cvičení na velkém míči + WHM - WIM HOFOVA METODA DECHOVÉHO CVIČENÍ

 18.00 - 19.00 hod

90 Kč/lekce v předplatném

110 Kč/lekce jednotlivě


Průběh lekce :  Cvičení NA VELKÉM MÍČI. Vliv na formování problémových partií těla, na páteř, na lymfatický systém. . Pozornost budeme věnovat také čakrám, auře, meridiánům a vnitřní energii těla, Na závěr si provedeme dechové cvičení WHM. 

Dechové cvičení dle Wima Hofa má fantastické účinky na tělo. Dokáže restartovat tělo na mnoha úrovních, včetně imunitního systému. Kardiovaskulární i hormonální systém si zatrénují a naše nervová soustava dostane příležitost se přeladit ze sympatického nastaveni do parasympatiku, který nám zprostředkovává relaxaci i léčení...

Účinek cvičení:  Zvýšení flexibility kloubů a páteře, protažení svalů a šlach celého těla,  podpora činnosti lymfatického systému,  zvýšení energie těla, tvarování těla, posílení břišních svalů, vytvoření malých svalových skupin vlivem balancování, posílení imunity, zmírnění stresu.

POTŘEBY KE CVIČENÍ - pohodlné oblečení, podložka na cvičení, voda, deka.

VHODNÉ POTRAVINOVÉ DOPLŇKY - železo - pro regeneraci červených krvinek a maximální využití zvýšeného příjmu kyslíku, jód - podporuje krve tvorbu v kostní dřeni. Jód je doslova minerál, dávající dlouhý život a nesmrtelnost, pomáhá v krevním řečišti vytvářet rovnoměrné rozptýlení červených krvinek, a zabraňuje jejich nežádanému shlukování...kromě dalších benefitů, které příjem jódu přináší.


Čtvrtek - STABILIZAČNÍ CVIČENÍ NA ZÁDA 

s technikami SU-JOK + čínské cvičení s ručníkem

 18.30 - 19.15 hod

70 Kč/lekce v předplatném

90 Kč/lekce jednotlivě


Toto cvičení je účinné při bolestech páteře, ať už trpíte na problémy s krční, hrudní či bederní páteří. Součástí cvičení jsou cviky pro vytvoření svalového krunýře podél páteře a zpevnění břišních svalů, dále stimulace aku bodů těla (plosky chodidel, prsty rukou, body na uchu) a závěrečné čínské cvičení s ručníkem, s meditací, s léčivými čísly pro regeneraci páteře.

Potřeby ke cvičení: Podložka, volné oblečení, na nohy nepotřebujete nic, nebo ponožky, pokud trpíte na studené nohy. Lahev s pitím - stačí voda, ručník, 2 masážní balonky, nebo tenisové míčky, elastický pás a masážní prstýnek ke stimulaci aku bodů na prstech rukou.

Průběh lekce : Úvodní 10 minutové prohřátí svalů zad pomocí masážních míčků, rozdýchání - pranájama - jógový dech, samotné cvičení se stimulací aku bodů - technika Su-jok - zaměřené na posilování vzpřimovačů páteře a břišních svalů, které tvoří jakousi "oporu" páteře z druhé strany + závěrečné čínské cvičení s ručníkem a s léčivými číselnými řadami v pěti minutové aktivní meditaci. Díky posilovacím cvikům, je toto cvičení vhodné rovněž pro tvarování těla a redukci hmotnosti.

Účinek cvičení: Při pravidelném cvičení dochází k vybudování svalového krunýře podél páteře a k odeznění bolestí zad. Posilují se rovněž břišní svaly - tvaruje se přední část těla, zvyšuje se flexibilita a pružnost páteře. Odeznívají bolesti hlavy, dochází ke zklidnění psychiky, posiluje se celková energie těla a imunita.

Vhodné doplňky při tomto stylu cvičení: Pro výživu šlach, chrupavek a kloubů - Vitatriplex - obsahuje chondroitin, glucosamin, MSM, želatinu

Výživa kostí - Extra call - obsahuje ve správném poměru látky pro zpevnění kostí - vápník, hořčík, vit.D a C.  


Čtvrtek - HORMONÁLNÍ CVIČENÍ

 19.15 - 20.00 hod

80 Kč/lekce v předplatném

100 Kč/lekce jednotlivě


Tento styl cvičení pomáhá jak při problémech s otěhotněním, tak s menstruačními problémy, ale rovněž s problémy s klimakteriem. Pravidelně při těchto lekcích dochází mezi cvičenkami k otěhotnění, proto - pokud nechcete otěhotnět - věnujte zvýšenou pozornost prevenci.

Při lekcích si před samotným cvičením nejdříve zharmonizujeme své čakry, abychom neblokovaly tok energie v těle. Budeme používat cviky speciálně zaměřené na prokrvení a procvičení orgánů pánevního dna plus štítné žlázy. Důraz bude kladen na cílené a vědomé vedení energie k těmto orgánům se zaměřením na vnitřní energetický okruh v kombinaci s jednotlivými cviky. Zvláštností bude použití dynamického dechu Dé-vi, který zintenzivní účinek cvičení. Během lekcí budeme rovněž používat KRYODYNAMIKU a TAPING pro aktiavaci aku bodů na těle. Vše si ukážeme na našich lekcích cvičení.

Skladba lekce:

Úvodní pranájama - dechové cvičení, hormonální rozcvičovací sestava, cvičení na zharmonizování čaker, cíleně zaměřené cviky do oblasti pánevního dna se stimulací aku bodů na rukách a nohách.

Potřeby ke cvičení:

Podložka, pohodlné volné oblečení, nápoj - stačí voda, čelenka nebo šátek  (k upevnění kostky ledu při kryodynamice)

  • Vhodné doplňky při tomto stylu cvičení:

    brusinky, hořčík, jód, maca, olej pupalky dvouleté, tinktura z lichořeřišnice, bór.

Možnost objednávky doplňků u trenérky - společná objednávka každý týden u české firmy Vitaharmony - čisté produkty z přírodních zdrojů bez chemie)REGISTRACE DO KURZU: 

CO JE DOBRÉ VĚDĚT... než začnete pravidelně cvičit


co si můžete natrénovat doma