ZPÁTKY DO FORMY - leden - červen 2023

CVIČENÍ - pro tělo fyzické i těla energetická - ZŠ Ostrov 

Termín kurzu - 10. 1. 2023 - 6. 3. 2023

Cvičení zaměříme na celkovou aktivaci těla fyzického 45 minut (šlachy, páteř, svaly), plus těl energetických 15 minut (čakry, aura, meridiány)

SKLADBA CVIČEBNÍ LEKCE

1. Jógový dech s harmonizací čaker - 5 minut

2. Cvičení na zvětšení energie v auře - 3 minuty

3. Celkové procvičení celého těla s důrazem na páteř - 40 - 45 minut4. 

závěrečné cvičení - léčebné kódy Dr. Loyda s léčivými afirmacemi - 6 minut 


Tělesné cvičení je nejúčinnější regenerační proces, který známe...

Cvičení na celkovou aktivaci

-FYZICKÉHO TĚLA(zaměřeno na páteř, zkrácené šlachy, imunitu)

+ cvičení na TĚLA ENERGETICKÁ(čakry, aura, meridiány)

NA ZÁVĚR - TECHNIKA Dr. LOYDA s LÉČIVÝMI AFIRMACEMI

Zahájení cvičení - 10. LEDNA 2023 - konec 6. ČERVNA 2023

Cvičit budeme - na zvláštní škole Ostrov (naproti hřišti a naproti tělocvičně 1.ZŠ) každé úterý od 18.00 - 19.00 hod

cena kurzu 2 200,- Kč

Pokud vás trápí, zda cvičení zvládnete, vězte, že nikdo nad vámi nebude stát s bičem. Každý cvičí ve svém vlastním tempu a podle svých možností. A  věk? Ten nehraje roli ,ať je vám náct, cet, nebo sát.., pokud nemáte vážné zdravotní potíže, bez problémů zvládnete všechny používané cviky. Když je člověk mladý, je plný energie a činorodosti. Pak trochu zestárne a jeho metabolismus potřebuje posílit cvičením!!!

A čím je starší, tím víc máte cvičit, aby se udrželi v kondici. 

více info - v článku - než začnete cvičit - Cvičení a jeho benefity

PŘIHLÁSIT NA CVIČENÍ SE MŮŽETE ZDE. VYPLŇTE POTŘEBNÉ ÚDAJE A MY SE VÁM OZVEME 


 CVIČENÍ S ČEKANKOU

Z HISTORIE

...takto probíhaly kurzy před dobou covidovou...


ZÁŘÍ 2020 - LEDEN 2021

Místo konání - ČTVRTEK - tělocvična 1. základní školy Ostrov
ÚTERÝ - tělocvična zvláštní školy Ostrov
ROZPIS  LEKCÍ

Úterý - 18:00 - 19:00 - cvičení na velkém míči - se zaměřením na lymfu, páteř, tvarování těla  + NOVĚ -  WIM HOFOVA METODA dechového cvičení,  jako součást cvičební lekce 

Čtvrtek1 lekce: 18:30 - 19.15  stabilizační cvičení na záda s léčivými čísly

2. lekce: 19.15 - 20.00 - hormonální cvičení se stimulací aku bodů


více info k novince ve cvičení  - WHM - najdete zde:

VYŠŠÍ VERZE CVIČENÍ - kombinace jógového cvičení s léčením -¨

BĚHEM CVIČENÍ PRAKTIKUJEME - cviky pro zvýšení energie - AKTIVACE meridiánů, léčení páteře LÉČIVÝMI ČÍSLY v léčivé pozici, cvičení na omlazení, cvičení na zlepšení vidění, cvičení na harmonizaci čaker, cvičení na doplnění a zvětšení aury, obrácené cvičební pozice pro dlouhověkost, silné srdce a proti otokům

NOVĚ - Wim Hofova metoda dechového cvičení  


Úterý -  cvičení na velkém míči + WHM - WIM HOFOVA METODA DECHOVÉHO CVIČENÍ

 18.00 - 19.00 hod

90 Kč/lekce v předplatném

110 Kč/lekce jednotlivě


Průběh lekce :  Cvičení NA VELKÉM MÍČI. Vliv na formování problémových partií těla, na páteř, na lymfatický systém. . Pozornost budeme věnovat také čakrám, auře, meridiánům a vnitřní energii těla, Na závěr si provedeme dechové cvičení WHM. 

Dechové cvičení dle Wima Hofa má fantastické účinky na tělo. Dokáže restartovat tělo na mnoha úrovních, včetně imunitního systému. Kardiovaskulární i hormonální systém si zatrénují a naše nervová soustava dostane příležitost se přeladit ze sympatického nastaveni do parasympatiku, který nám zprostředkovává relaxaci i léčení...

Účinek cvičení:  Zvýšení flexibility kloubů a páteře, protažení svalů a šlach celého těla,  podpora činnosti lymfatického systému,  zvýšení energie těla, tvarování těla, posílení břišních svalů, vytvoření malých svalových skupin vlivem balancování, posílení imunity, zmírnění stresu.

POTŘEBY KE CVIČENÍ - pohodlné oblečení, podložka na cvičení, voda, deka.

VHODNÉ POTRAVINOVÉ DOPLŇKY - železo - pro regeneraci červených krvinek a maximální využití zvýšeného příjmu kyslíku, jód - podporuje krve tvorbu v kostní dřeni. Jód je doslova minerál, dávající dlouhý život a nesmrtelnost, pomáhá v krevním řečišti vytvářet rovnoměrné rozptýlení červených krvinek, a zabraňuje jejich nežádanému shlukování...kromě dalších benefitů, které příjem jódu přináší.


Čtvrtek - STABILIZAČNÍ CVIČENÍ NA ZÁDA 

s technikami SU-JOK + čínské cvičení s ručníkem

 18.30 - 19.15 hod

70 Kč/lekce v předplatném

90 Kč/lekce jednotlivě


Toto cvičení je účinné při bolestech páteře, ať už trpíte na problémy s krční, hrudní či bederní páteří. Součástí cvičení jsou cviky pro vytvoření svalového krunýře podél páteře a zpevnění břišních svalů, dále stimulace aku bodů těla (plosky chodidel, prsty rukou, body na uchu) a závěrečné čínské cvičení s ručníkem, s meditací, s léčivými čísly pro regeneraci páteře.

Potřeby ke cvičení: Podložka, volné oblečení, na nohy nepotřebujete nic, nebo ponožky, pokud trpíte na studené nohy. Lahev s pitím - stačí voda, ručník, 2 masážní balonky, nebo tenisové míčky, elastický pás a masážní prstýnek ke stimulaci aku bodů na prstech rukou.

Průběh lekce : Úvodní 10 minutové prohřátí svalů zad pomocí masážních míčků, rozdýchání - pranájama - jógový dech, samotné cvičení se stimulací aku bodů - technika Su-jok - zaměřené na posilování vzpřimovačů páteře a břišních svalů, které tvoří jakousi "oporu" páteře z druhé strany + závěrečné čínské cvičení s ručníkem a s léčivými číselnými řadami v pěti minutové aktivní meditaci. Díky posilovacím cvikům, je toto cvičení vhodné rovněž pro tvarování těla a redukci hmotnosti.

Účinek cvičení: Při pravidelném cvičení dochází k vybudování svalového krunýře podél páteře a k odeznění bolestí zad. Posilují se rovněž břišní svaly - tvaruje se přední část těla, zvyšuje se flexibilita a pružnost páteře. Odeznívají bolesti hlavy, dochází ke zklidnění psychiky, posiluje se celková energie těla a imunita.

Vhodné doplňky při tomto stylu cvičení: Pro výživu šlach, chrupavek a kloubů - Vitatriplex - obsahuje chondroitin, glucosamin, MSM, želatinu

Výživa kostí - Extra call - obsahuje ve správném poměru látky pro zpevnění kostí - vápník, hořčík, vit.D a C.  


Čtvrtek - HORMONÁLNÍ CVIČENÍ

 19.15 - 20.00 hod

80 Kč/lekce v předplatném

100 Kč/lekce jednotlivě


Tento styl cvičení pomáhá jak při problémech s otěhotněním, tak s menstruačními problémy, ale rovněž s problémy s klimakteriem. Pravidelně při těchto lekcích dochází mezi cvičenkami k otěhotnění, proto - pokud nechcete otěhotnět - věnujte zvýšenou pozornost prevenci.

Při lekcích si před samotným cvičením nejdříve zharmonizujeme své čakry, abychom neblokovaly tok energie v těle. Budeme používat cviky speciálně zaměřené na prokrvení a procvičení orgánů pánevního dna plus štítné žlázy. Důraz bude kladen na cílené a vědomé vedení energie k těmto orgánům se zaměřením na vnitřní energetický okruh v kombinaci s jednotlivými cviky. Zvláštností bude použití dynamického dechu Dé-vi, který zintenzivní účinek cvičení. Během lekcí budeme rovněž používat KRYODYNAMIKU a TAPING pro aktiavaci aku bodů na těle. Vše si ukážeme na našich lekcích cvičení.

Skladba lekce:

Úvodní pranájama - dechové cvičení, hormonální rozcvičovací sestava, cvičení na zharmonizování čaker, cíleně zaměřené cviky do oblasti pánevního dna se stimulací aku bodů na rukách a nohách.

Potřeby ke cvičení:

Podložka, pohodlné volné oblečení, nápoj - stačí voda, čelenka nebo šátek  (k upevnění kostky ledu při kryodynamice)

  • Vhodné doplňky při tomto stylu cvičení:

    brusinky, hořčík, jód, maca, olej pupalky dvouleté, tinktura z lichořeřišnice, bór.

Možnost objednávky doplňků u trenérky - společná objednávka každý týden u české firmy Vitaharmony - čisté produkty z přírodních zdrojů bez chemie)REGISTRACE DO KURZU: 

Ceník

Zvýhodněné ceny 

platné v půlročním předplatném 

Stabilizační cvičení na ZÁDA

1 lekce/45 minut/školní hodina

70 Kč

Cvičení na velkém míči - zaměřeno na lymfu, páteř, body form

1 lekce/60 minut

90 Kč

Hormonální cvičení

1 lekce/45 minut/školní hodina

80 Kč

Ceny lekcí při individuální účasti na cvičení 

- cvičení na záda - 90,- Kč, jin-jang cvičení a 5 Tibeťanů - 110, Kč, hormonální cvičení - 100,- Kč

CO JE DOBRÉ VĚDĚT... než začnete pravidelně cvičit


co si můžete natrénovat doma