Půlroční kurzy cvičení rok 2019 - 2020

KURZY CVIČENÍ S ČEKANKOU

ZÁŘÍ 2019 - LEDEN 2020

10. 9. 2019 - 31. 1. 2020

Tělocvična 1. základní školy Ostrov

Úterý

19:00 - 20:00 JIN JANG cvičení a 5 TIBEŤANŮ


Čtvrtek

1 lekce: 18:30 - 20:00 STABILIZAČNÍ CVIČENÍ NA ZÁDA

2. lekce: 19.15 - 20.00 HORMONÁLNÍ CVIČENÍ


Úterý JIN JANG CVIČENÍ A 5 TIBEŤANŮ

 19.00 - 20.00 hod

90 Kč/lekce v předplatném

110 Kč/lekce jednotlivě


Průběh lekce : -úvodní dechové cvičení - prodýchání těla a aury,  5.tibeťanů,  dále bude následovat styl jin jang cvičení pro správné proudění energie Chi a zvýšení flexibility. Lekce budou probíhat s plynulým střídáním jednotlivých ásan bez dlouhého "ležení" v jednotlivých pozicích. Pozornost budeme věnovat také čakrám, auře a vnitřní energii těla.

Účinek cvičení:  Zvýšení flexibility kloubů a páteře, protažení svalů a šlach celého těla, zharmonizování čaker, zklidnění psychiky, posílení imunity, zvýšení energie těla, posílení aury.

POTŘEBY KE CVIČENÍ - pohodlné oblečení, podložka na cvičení, voda.


Čtvrtek - STABILIZAČNÍ CVIČENÍ NA ZÁDA

s technikami SU-JOK

 18.30 - 19.15 hod

70 Kč/lekce v předplatném

90 Kč/lekce jednotlivě


Toto cvičení je účinné při bolestech páteře, ať už trpíte na problémy s krční, hrudní či bederní páteří. Součástí cvičení jsou cviky pro vytvoření svalového krunýře podél páteře a zpevnění břišních svalů, dále stimulace aku bodů těla (plosky chodidel, prsty rukou, body na uchu) a závěrečné čínské cvičení s ručníkem při zvuku meditační hudby.

Potřeby ke cvičení: Podložka, volné oblečení, na nohy nepotřebujete nic, nebo ponožky, pokud trpíte na studené nohy. Lahev s pitím - stačí voda, ručník, 2 masážní balonky, nebo tenisové míčky, elastický pás a masážní prstýnek ke stimulaci aku bodů na prstech rukou.

Průběh lekce : Úvodní 10 minutové prohřátí svalů zad pomocí masážních míčků, rozdýchání - pranájama - jógový dech, samotné cvičení se stimulací aku bodů - technika Su-jok - zaměřené na posilování vzpřimovačů páteře a břišních svalů, které tvoří jakousi "oporu" páteře z druhé strany + závěrečné čínské cvičení s ručníkem. Díky posilovacím cvikům, je toto cvičení vhodné rovněž pro tvarování těla a redukci hmotnosti.

Účinek cvičení: Při pravidelném cvičení dochází k vybudování svalového krunýře podél páteře a k odeznění bolestí zad. Posilují se rovněž břišní svaly - tvaruje se přední část těla, zvyšuje se flexibilita a pružnost páteře. Odeznívají bolesti hlavy, dochází ke zklidnění psychiky, posiluje se celková energie těla a imunita.

Vhodné doplňky při tomto stylu cvičení: Pro výživu šlach, chrupavek a kloubů - Vitatriplex - obsahuje chondroitin, glucosamin, MSM, želatinu

Výživa kostí - Extra call - obsahuje ve správném poměru látky pro zpevnění kostí - vápník, hořčík, vit.D a C.  


Čtvrtek - HORMONÁLNÍ CVIČENÍ

 19.15 - 20.00 hod

80 Kč/lekce v předplatném

100 Kč/lekce jednotlivě


Tento styl cvičení pomáhá jak při problémech s otěhotněním, tak s menstruačními problémy, ale rovněž s problémy s klimakteriem. Pravidelně při těchto lekcích dochází mezi cvičenkami k otěhotnění, proto - pokud nechcete otěhotnět - věnujte zvýšenou pozornost prevenci.

Při lekcích si před samotným cvičením nejdříve zharmonizujeme své čakry, abychom neblokovaly tok energie v těle. Budeme používat cviky speciálně zaměřené na prokrvení a procvičení orgánů pánevního dna plus štítné žlázy. Důraz bude kladen na cílené a vědomé vedení energie k těmto orgánům se zaměřením na vnitřní energetický okruh v kombinaci s jednotlivými cviky. Zvláštností bude použití dynamického dechu Dé-vi, který zintenzivní účinek cvičení. Během lekcí budeme rovněž používat KRYODYNAMIKU a TAPING pro aktiavaci aku bodů na těle. Vše si ukážeme na našich lekcích cvičení.

Skladba lekce:

Úvodní pranájama - dechové cvičení, hormonální rozcvičovací sestava, cvičení na zharmonizování čaker, cíleně zaměřené cviky do oblasti pánevního dna se stimulací aku bodů na rukách a nohách.

Potřeby ke cvičení:

Podložka, pohodlné volné oblečení, nápoj - stačí voda, čelenka nebo šátek  (k upevnění kostky ledu při kryodynamice)

  • Vhodné doplňky při tomto stylu cvičení:

    brusinky, hořčík, jód, maca, olej pupalky dvouleté, tinktura z lichořeřišnice, bór.

Možnost objednávky doplňků u trenérky - společná objednávka každý týden u české firmy Vitaharmony - čisté produkty z přírodních zdrojů bez chemie)REGISTRACE DO KURZU: 

Ceník

Zvýhodněné ceny 

platné v půlročním předplatném 

Stabilizační cvičení na ZÁDA

1 lekce/45 minut/školní hodina

70 Kč

Jin jang cvičení a 5 Tibeťanů

1 lekce/60 minut

90 Kč

Hormonální cvičení

1 lekce/45 minut/školní hodina

80 Kč

Ceny lekcí při individuální účasti na cvičení 

- cvičení na záda - 90,- Kč, jin-jang cvičení a 5 Tibeťanů - 110, Kč, hormonální cvičení - 100,- Kč

CO JE DOBRÉ VĚDĚT... než začnete pravidelně cvičit


co si můžete natrénovat doma