Cvičení a jeho benefity

27.02.2018

Než začnete cvičit.

PRAKTICKÉ RADY ....


Tělesné cvičení je nejúčinnější regenerační proces, který známe.

PROČ JDETE VLASTNĚ CVIČIT ?

Obvykle chcete rychle zhubnout,vytvarovat postavu,zbavit se bolestí zad, aktivně si odpočinout. Toho všeho můžete dosáhnout, pokud opravdu chcete. Věk nehraje roli,ať je Vám náct, cet, nebo sát.., pokud nemáte vážné zdravotní potíže, bez problémů zvládnete všechny používané cviky. Když je člověk mladý, je plný energie a činorodosti. Pak trochu zestárne a jeho metabolismus potřebuje posílit cvičením!!!

A čím je starší, tím víc má cvičit, aby se udržel v kondici. 

Tělesné cvičení je nejúčinnější regenerační proces, který známe.

Co si vzít s sebou na lekci cvičení?

  1. budete potřebovat podložku, stačí 1/2 karimatky, hlavně by měla být nehrnoucí, neboť 2/3 cviků budeme provádět na zemi.
  2. láhev s pitím, ideální je sportovní láhev se speciálním uzávěrem,který usnadňuje rychlé nasátí tekutiny bez zbytečného šroubování. Zvolit bychom měli iontový nápoj, který obsahuje všechny vitamíny, minerály a elektrolyty, které při cvičení ztrácíme spolu s potem.Nedoporučují se 100% džusy, které na rozředění vytahují vaši tělesnou vodu. Rovněž jsou nevhodné sycené vody a minerálky, neboť obsažený kysličník zabraňuje vstřebávání kyseliny mléčné, která vzniká při cvičení ve svalech a druhý den máte svaly bolavé.

Cvičíme nejdříve 2 hodiny po jídle!

A pokud potřebujete nějaké to kilo zhubnout, vyvarujte se jídla bezprostředně po cvičení, neboť v časovém rozmezí 1,5 hodiny po cvičení, tělo spaluje vyplavený podkožní tuk. Po uplynutí této doby je vhodné zařadit lehkou večeři např. čerstvou zeleninu, jogurt , tvaroh. Nezbytné je rozložení jídla během dne do 5-ti menších porcí, hl. nenechat žaludek více než 3 hodiny bez přísunu potravy. Pro rychlejší snížení váhy můžete zařadit komplex spalovačů tuků, který ve spojení s pohybem rozpouští a spaluje podkožní tuk velmi efektivně.

A co vaše fyzička?

Nesnažte se soutěžit s někým jiným, cvičte podle svých možností, postupně si přidávejte a vězte, že Vaše kondice i pružnost se bude při pravidelném cvičení rapidně zlepšovat.

UPOZORNĚNÍ PRO TY, KTEŘÍ SE HODLAJÍ VĚNOVAT CVIČENÍ VÍCEKRÁT TÝDNĚ

A PRO TY, KTEŘÍ NOSÍ NĚJAKÉ TO KILO NAVÍC

Intenzivní pohyb se velmi brzy projeví jak na Vaší fyzické kondicí, která půjde evidentně nahoru, tak na Vašem těle, které bude reagovat na zvýšenou zátěž zpevněním kostí, zvýšením kapacity plic, posílením srdce, zlepšením celulitidy .

VAŠE TĚLO PROSTĚ OMLÁDNE ! pokud mu k tomu zajistíte podmínky ve formě ZVÝŠENÉHO PŘÍSUNU POTŘEBNÝCH ŽIVIN.

DOPORUČENÉ POTRAVINOVÉ DOPLŇKY PŘI ZVÝŠENÉ TĚLESNÉ AKTIVITĚ: 

Pro výživu kloubů a chrupavek a kostí

  • VITATRIPLEX - šestinásobná péče o klouby dříve, než si o to začnou říkat samy - jedinečné složení-glucosamine, chondroitin, MSM, kolagen a další . Cena od 415,- Kč
  • EXTRA CALL - pro posílení kostí, přípravek obsahující důležité minerální látky - vápník, hořčík, vitamín D, křemík a jód. Cena 174,- Kč

!!! Na určité pohybové aktivity byste se bez ošetření kloubů a vazů neměli vůbec vydat !!! Například bolest kyčlí po cvičení jsou nejčastějším důvodem k přerušení cvičení.  Moc bych se přimlouvala za Vaše páteře a klouby, abyste jim poskytli potřebnou výživu. 


a něco pro ty, kteří chtějí zhubnout!!!

L-carnitine star - spalovač podkožního tuku - pozor opravdu funguje - ale pouze v pohybu - cena 145,- Kč

LECITHIN - uvolňuje podkožní tuk a vyplavuje jej do krve, kde jej spálíme při cvičení . ideální do kombinace s L-carnitinem. Cena 143,- Kč

Pro sladko žrouty, kteří si neumí sladké odepřít a zde krachují veškeré pokusy dodržet jakoukoli dietu - CHROM - vyrovná hladinu cukru v těle, zmobilizuje tuk z podkožních tkání - cena 155,- Kč


Objednat lze u trenérky - tel. 608 31 35 31


Informace 

k různým stylům cvičení

Jin jang cvičení a 5 tibeťanů

5 tibeťanů...pěkně od začátku, začneme počátečními třemi opakováními a na konci kurzu už bychom měli dosáhnout jednadvaceti opakování. Jin jang cvičení bude obsahovat pozice a ásany pro zvýšení flexibility, pro zharmonizování vnitřní energie, taping, cvičení na zvětšení a ochranu aury, cvičení na harmonizaci čaker, cvičení léčebných kódů Dr. Loyda, závěrečnou relaxaci.

Power cvičení

Cvičení při svíčkách s jógovými a balančními sestavami. Úvodní dechové cvičení - pranajama - prodýchání těla a aury, cviky pro správné proudění energie Chi a zvýšení flexibility. Lekce probíhá s plynulým střídáním jednotlivých cviků bez dlouhého "ležení" v jednotlivých pozicích, čímž se stává vhodné také pro tvarování těla a redukci hmotnosti.

Body form

A opět budeme hubnout a tvarovat problémové partie, tentokrát se zaměříme na hloubkově uložené tukové polštářky v geneticky obdařených partiích. Ke cvičení budeme potřebovat posilovací gumičky, neboť budeme cvičit přes odpor, abychom aktivovali hloubkově uložené svalové skupiny. Zároveň se v místě zatížení bude intenzivně odbourávat uložený podkožní tuk. Tato forma pohybu, ač se to nezdá, je ze všech lekcí nejvíce fyzicky náročná, neboť se aktivují i malé svaly, které při běžném cvičení nepracují. Efekt tohoto cvičení je ovšem maximální.

Zdravotní účinky

Kondice a síla jde nahoru, přebytečné kilogramy naopak dolů, rozpouští se tuková tkáň, tvarují se problémové partie.

A co budete ke cvičení potřebovat?

Vybavení ke cvičení body formu je minimální. Sportovní oblečení, nápoj, podložka, posilovací gumičky. Je vhodné před kurzem ošetřit vaziva a klouby, neboť budou muset pracovat pod zátěží = budou mít větší nároky na výživu. Vhodným preparátem pro tento druh pohybu je kolagenový preparát určený pro sportující jedince.


Kalanetika - modelingové cvičení

Kalanetika je účinným prostředkem k vylepšení postavy. K dosažení rychlého výsledku využívá kombinace přesně cílených posilovacích a protahovacích cviků. Přináší tělu pevnost a pružnost, aniž by přetěžovala záda, nedočkáte se ani poskoků a trhavých pohybů. Tím se toto cvičení stává vhodným i pro plnoštíhlejší postavy, neboť nedochází k přetěžování kloubů. Cviky jsou prováděny ve zkráceném rozsahu ve zvýšeném počtu opakování a následném protažení, aby nedocházelo ke zkracování svalů. Významě se ovlivňuje vzhled jednotlivých partií, které se modelují a tvarují.

Co ke kalanetice potřebujete?

Pohodlný oděv kryjící velké klouby, podložku a nápoj s pitím. Na nohy nepotřebujete nic nebo můžete použít lehkou sportovní obuv. Při problémech s bederní páteří je zpočátku vhodné používat při cvičení overball.


Reiki Joga - nejen pro Reikisty

Cvičení jógy jsou koncipována tak, aby harmonicky rozvíjela celé energetické pole člověka. My otevřením Reiki při cvičení tyto energie znásobíme a můžeme tak využít maximum pro své fyzické, emoční, duševní i duchovní tělo. Energie Reiki má inteligenci daleko přesahující inteligenci člověka a působí tak tam, kde je jí třeba, přičemž tato energie působí na všech úrovních - tělo, čakry, aura, duše. Ať už máte Reiki I. II. III. nebo také žádné, cvičení určitě zvládnete, každý podle svých možností. "Reikaři ", otevřením se Reiki , vytvoří v místnosti tolik energie, že zbyde spousta i na ty, kteří zasvěcení nemají. Na konci lekce provedeme emoční zklidnění (relaxaci, meditace,prosvětlení a prodýchání čaker) a tím lekci zakončíme.

Pravidelným cvičením tak budeme pravidelně pracovat s energií Reiki, což věřím, že znásobí naše schopnosti.

Čím více člověk Reiki používá, tím více energie jím proudí. Zasvěcením byly otevřeny a pročištěny energetické kanály těla. Častým používáním účinnost stoupá. Je spousta lidiček zasvěcených do Reiki, kteří s ní vlastně vůbec nepracují ani pro druhé, ani pro sebe... a to je obrovská škoda. Asi je to duchovní džunglí této doby, kdy stále hodně lidí vůbec neví, oč se jedná - nebo jenom matně, další část je natolik materialisticky založená, že zatím něco takového prostě nemohou připustit. Ať už je to jakkoli, Reiki je úžasná síla, kterou je škoda nechat jen tak ladem.


Power jóga a jógové sestavy - dynamická forma

Dynamické cvičení budoucnosti. To nejlepší z hathajogy převedeno do evropské podoby. Pocit po cvičení powerjogy je úplně jiný než po cvičení v tempu. Tělo je příjemně protažené, unavené a přitom nabité zvýšenou energií, která vydrží ještě druhý den. Při cvičení objevíte a protáhnete další svaly, které při normálním cvičení nepracují. Po cvičení cítíte zaktivovanou spící energii. Po lekci se Vám sníží hladina stresového hormonu kortisolu, starosti a stres se zmenší.

Během velmi krátké doby - lekce 45 minut - se fyzicky příjemně unavíte, ale také protáhnete a zároveň se maximálně zrelaxujete se všemi kladnými účinky, které relaxace může poskytnout, ale kdo by měl dnes při dnešním uspěchaném životním stylu čas na pasivní relaxaci ? Možná ti moudřejší z nás. V power józe využijeme plně obojího.

Zdravotní účinky:

Při pravidelném cvičení dochází k uvolnění a protažení zkrácených svalů a šlach, odstraňují se disbalance, zvyšuje se kloubní pohyblivost, odstraňují se bolesti zad a hlavy. Kladný účinek vlivem prohloubeného dýchání pocítí také astmatici a kuřáci.

Pokud cvičíte správně, po těle se Vám rozlévá teplo, cítíte energii a velmi příjemné protažení. Druhý den by Vás nemělo nic bolet, i když zpočátku můžete pocítit následky nezvyklého protahování ztuhlých šlach a úponů. Cvičení navozuje hladinu alfa, ve které mozek podvědomě přijímá informace, zlepšuje propojení obou hemisfér. Velký důraz je při power józe kladen na správné dýchání, zvyšuje se kapacita plic, dochází k lepší ventilaci, což ocení hlavně lidé s astmatickým zatížením.

Co budete potřebovat?

Podložku na cvičení, nápoj a pohodlné volné oblečení. Power jóga je na pomůcky na cvičení velmi nenáročná, vystačíte s pevnou vůlí cvičit a oblečením, které najdete doma ve skříni. Efekt z pravidelného cvičení je však maximální. Jak jednoduché, ale jak ÚČINNÉ.


Orientální tance

Vhodná forma pohybu pro ženy, které milují tanec, a pro ženy, které mají problémy s otěhotněním. Estetické cítění je výhodou, věk nerozhoduje.

Zdravotní účinky

Pohyb prokrvuje pánevní dno, přispívá ke správné funkci pohlavních orgánů, báječně rozhýbává páteř hlavně v bederní části, kde oceníte odblokování přirozeným způsobem. Celostátně provedená statistika také potvrdila kladný vliv na ženskou plodnost. Břišní tanec je proto doporučován ženám, které chtějí založit rodinu. Pohyb je též vhodný i pro již těhotné maminky.

Vhodné oblečení

Sukně nebo turecké kalhoty + top či podprsenka. Vhodný je šátek přes boky s penízky, který Vám zacinká správně provedenou figuru. Břišní tance vůbec jsou spojeny s blýskavým, cinkavým oblečením. Jsou vhodné různé penízkové doplňky - čelenky, náramky na nohy i ruce, penízkové pásy - to vše podtrhuje vlnivé a třasavé pohyby. Tančit se dá samozřejmě i v legínách a tričku. Na nohy nepotřebujete nic, pokud lehce prochladnete, použijte cvičky.


Taneční aerobic

Lekce jsou vhodné pro tanečně založené jedince, kterým nedělají potíže různé krokové variace a choreografie. V tomto půlroce se budeme věnovat různým tanečním stylům od základních kroků tanečního aerobiku po krátké choreografie.

Zdravotní účinky

Taneční aerobik (všechny formy) zvyšuje fyzickou kondici, posilují srdce, zvyšují kapacitu plic.

Co budete potřebovat?

Pohodlné sportovní oblečení - jakékoliv, které máte doma - legíny a top nebo tričko, důležitější než oblečení je při této formě pohybu kvalitní obuv - nejlépe speciální boty na fitness šetřící klouby a vazy, které jsou opravdu hodně namáhány.


Tvarování problémových partií

Zaměříme se na formování postavy v problémových oblastech bříška, boků a stehen, neboť právě zde je problémová zóna - bohužel většinou geneticky podarovaná - mnoha žen, která se opravdu špatně ovlivňuje. Samotné cvičení tělo pouze procvičuje, ale neovlivňuje tvary. Je zapotřebí použít kotníkové závaží, při jehož používání dochází k intenzivnímu spalování tuku v procvičované problémové partii.

Zdravotní účinky

Zvyšuje se fyzička, posiluje srdce, zvyšuje kapacita plic, zmenšují se problémy s křečovými žilami, s mizícími tukovými polštářky se upravuje elasticita kůže a vyhlazuje se celulitida. Při cvičení se zátěží se také posiluje vazivový systém kolem kloubů, posilují se kosti.

Co budete potřebovat

Pohodlný cvičební oděv - legíny a top, podložku na cvičení a hlavně kotníkové závaží. Koho trápí problémy s bederní páteří, měl by si alespoň zpočátku, než se posilní břišní a zádové svaly pomáhat při cvičení overalem pro správnou polohu páteře.