5 TIBEŤANŮ - cvičení pro dlouhověkost

25.10.2023

CVIČENÍ PĚT TIBEŤANŮ – tibetské rity

aneb – omládněte pohybem, dechem, vizualizací

(tajné cvičení tibetských mnichů)

To, že cvičení Pět Tibeťanů pochází z Tibetu asi zdůrazňovat není nutné. Veškerá filozofie vychází z moudra východní medicíny, podle které se v těle nachází energetická centra, tzv. čakry, a energetické dráhy, tzv. meridiány. Aby organismus fungoval tak jak má je nezbytné, aby tyto čakry i meridiány byly volně prostupné pro energii. Důvodem spousty neduhů jsou blokády právě na těchto místech. 

Průvodním znakem pravidelného cvičení je prodlužování telomerů a podpora činnosti mitochondrií, což se příznivě projeví na celkovém omlazení celého organizmu, obnovením správné funkce vnitřních orgánů a přílivem psychické pohody. Při cvičení je velice vhodné zapojit rovněž vizualizaci a při každém cviku vidět sám sebe v podobě, kterou si přejeme. ŠTÍHLEJŠÍ, MLADŠÍ, ZDRAVĚJŠÍ.

Cvičení příznivě ovlivňuje žlázy s vnitřní sekrecí a tím také hladinu hormonů. Jestliže právě tyto látky nejsou v těle v normě, člověk je náchylnější na onemocnění, je náladový, chybí mu energie apod. Příznivě působí rovněž na pohybový systém. Cvičení zlepšuje pevnost kostí. Zlepšuje se celkové držení těla. Takže výsledek je, že je člověk vzpřímenější, odbourávají se kulatá záda a mírní se tak i případné bolesti zad. 

Navíc cvičení posiluje břišní svaly. Podmínkou správného cvičení jsou hluboké a plné správně provedené nádechy a výdechy. Důvod je prostý. Dostatečný příjem kyslíku je nezbytný pro dobré okysličení organismu a pro následné spalování energie. Tak vzniká jednoduchá rovnice, kdy čím více kyslíku, tím rychlejší metabolismus a tím snadnější hubnutí. 

Typické pro toto cvičení je ztráta např. dvojité brady nebo nechtěných OTP (ozdobných tukových polštářků) na břiše. Dalším velmi pozitivním účinkem je ovlivnění mozku a zlepšení kognitivních funkcí. Po zacvičení Pěti Tibeťanů ucítíte velký příval energie, jako kdyby jste právě vypili hrnek silné kávy! Navíc velmi jasně přemýšlíte. Po delším cvičení se zlepšuje psychika a spoustu životních situací tak lidé zvládají daleko lépe.

Cvičení se stává účinné při každodenním praktikování. Jde o nejrychlejší způsob obnovy zdraví a mladosti s minimálními nároky na čas – finance – fyzickou kondici.

Zkušenosti lidí, kteří se tomuto cvičení pravidelně věnovali více než 8 let.

  • Vypadali tak o 10 let mladší

  • neměli žádné zdravotní problémy ani nemoci

  • nikdo z nich neměl nadváhu

  • všichni byli pozitivní, s věčně dobrou náladou

  • všichni byli kupodivu ve svém životě úspěšní

5 tibeťanů – z  duchovního hlediska tyto cviky otevírají všech sedm čaker a aktivují energetické proudy, aby mohly volně přes meridiány pronikat do celého těla, aktivovat životní sílu, prodlužovat telomery, oživovat mitochndrie, omlazovat celý organizmus.

Každý rit má jistý duchovní obsah, cíl a náboj, pramenící z nejhlubšího skrytého nitra. Aktivací retikulárního systému se harmonizuje pravá a levá hemisféra mozku, což má blahodárný vliv na zlepšení kognitivních funkcí.

Tyto cviky byly vyvíjeny tišíce let osvícenými tibetskými lam žijícími v meditacích a souladu s přírodou i celým vesmírem. Protože existovala obava, aby se těchto ritů nezmocnili okultisté, a jiné sekty, některé detaily byly záměrně zamlčeni či změněny, s čímž je možné se setkat v některých publikacích a na internetu i dnes.

CVIKŮ JE 5 a platí pro ně jisté společné zásady, které se týkají hlavně dýchání. Každý rit se opakuje 21 x a pro zesílení účinků je doporučováno cvičit pod širým nebem, ideálně naboso, kde nic nebrání vstupu kosmické i zemské energii práně do těla.

Nadechuje se VŽDY NOSEM, výdech libovolně. Dýchá se do břicha, při pohybu dech stále plyne a nikdy se nezadržuje.

DŮLEŽITÉ – každý rit začíná s hlubokým výdechem, kdy se zbavíte zkaženého vzduchu v plicích.

POHYB – začíná S NÁDECHEM v okamžiku svalového napětí (těžší část cviku) a pokračuje výdechem při uvolnění (lehčí část cviku), což se liší od systému dýchání při běžném cvičení, posilování, aerobiku atd. Jakmile hlava překročí parietální bod (temenní část hlavy), otevřou se ústa a zase se zavírají, když se vrací do výchozí polohy. Po každém ritu se postavíte a VYROVNÁTE ČAKRY. Pak dáte ruce v bok a zhluboka se 2x nadechnete a vydechnete po páteři.

zdroj info - kniha Indigová realita od Simona Loyda