EFT- trápí vás nějaká fóbie? panický strach třeba z vody, výšek, pavouků, uzavřených prostor...? 

05.02.2020

  BOJÍTE SE TMY, VÝŠEK, HADŮ, VODY, DAVU, MÁTE PANIKU VE VÝTAHU, NEBO V UZAVŘENÉ MÍSTNOSTI?

a víte, že se možná trápíte zbytečně?
Během cca 2 hodin se této nelogické reakce těla můžete zbavit pomocí techniky EFT

O CO VLASTNĚ JDE

EFT - poklepávání meridiánových bodů - (emoční akupunktura) - dokáže vypnout poplašné zařízení organizmu (amygdaly) Poklepy vysílají zklidňující reakce, odstraňují kortizol ( stres ). Při poklepávání se amygdala učí, že nemá zapínat alarm. Trvale se přenastavuje limbický systém. Vzpomínky vlivem poklepávání nemizí, jen ztrácejí emoční náboj.


PŘÍPAD PANICKÉHO STRACHU Z PAVOUKŮ A UZAVŘENÝCH PROSTOR

Slečna Oiles měla dva velké strachy. Byl jím strach z uzavřených prostor, který jí bránil jezdit výtahem, k tomu se dobře necítila ani ve výškách, a aby toho nebylo málo, měla také panický strach z pavouků. 

Při kontaktu s nimi se spouštěla nepochopitelně prudká až histerická reakce, vědomou myslí absolutně neovladatelná.

A že se fóbie mohou pěkně plést i do našich volných chvil, zažila Oiles při zimní dovolené v rakouských Alpách, kam si vyrazila s rodiči na dovolenou. Hory nádherné, sněhové podmínky vynikající, sluníčko, krása. Až pod svahem Oiles zjistila, že pod sjezdovkou není klasický vlek, ale kabinka
Co teď? NASTOUPILA.
kabinka se zavřela a začala stoupat vzhůru. V hlavě Oiles nastala panika - spojily se dvě fóbie - strach z uzavřeného prostoru a z výšek. Tělo začalo vypovídat službu, srdce prudce bušilo, žaludek se obracel až nakonec omdlela. 
Musel zasáhnout vrtulník 
a Oiles z kabinky dopravit zpátky na pevnou zem.

Až tak se může projevit nepříjemná, nelogická reakce naší Amygdaly - jakéhosi "kouřového detektoru těla" 
(jde o nejstarší a nejprimitivnější část mozku. Amygdala hraje hlavní roli při ukládání vzpomínek se silným emočním nábojem. Jejím hlavním úkolem je ukládat zážitky, které doprovázely silné emoce. Amygdala spojuje všechny své záznamy s konkrétní emoční reakcí, která proběhla v době, kdy se stejná situace odehrála. Spouští alarm těla pokaždé, když se objeví podobná situace. Má k dispozici svou vlastní databázi vzpomínek. Spojí konkrétní emoce ( fyzické projevy těla ) s konkrétním spouštěčem - vjemem.
Vnitřní stresové rekce jsou vyvolány vzpomínkami, stoupá hladina adrenalinu, srdce se rozbuší, stáhne se krk, žaludek...tělo se připravuje na reakce typu útok - útěk.)

 PO JEDNÉ TERAPII se situace s fóbiemi VYŘEŠILA. Poplašná reakce byla vypnuta a Olies dnes jen nostalgicky při jízdě výtahem vzpomíná, jaké to  bylo  kdysi.
Dokonce uklidňuje své spolupracovnice v kanceláři, které "plaší" když vidí na zdi malého pavoučka, a ochotně jej sama odnáší z místnosti ven
 ...a pouští...PRO ŠTĚSTÍ.

OBJEDNAT NA TERAPII SE MŮŽETE ZDE 

TECHNICE EFT se můžete na kurzu - vyberte si termín, nebo se nám ozvěte