LEDVINA - nejpropracovanější čistička na světě

04.03.2023

ÚNOR - ohroženým orgánem tohoto měsíce jsou LEDVINY. 

/ ledvina - délka 10 - 12 cm, šířka - 5 - 6 cm, tloušťka - 3 - 4 cm, váha - 150 g /

Vládne element VODA, emocí je STRACH

Barva, která pomáhá funkci ledvin - ČERVENÁ

. Naopak barva, která narušuje fungování ledvin - ČERNÁ. 

Mimochodem...víte jaká je vaše ideální potřeba vody? 

Vydělíte svou váhu 30 a vyjde vám vaše denní potřeba vody. Nemělo by to být nikdy méně, ale ani o moc více.


Jak se oslabení ledvin projevuje? - časté močení, studené nohy, šumění v uších, oteklá horní víčka, špatná kvalita vlasů, problémy s klouby, otoky nohou a bolesti kolen. Pokud se objeví tmavé kruhy pod očima, ukazuje to na špatné vylučování kyseliny močové a její nadměrné tvorby.

Co ledvinám POMÁHÁ - doslova držet nohy V TEPLE, do stravy zařadit potraviny, které jsou JANG, které nás zahřejí, hlavně fazole, které připomínají samotné ledviny. Vhodné jsou veškeré vývary. Obiloviny, které posilují ledviny jsou pohanka, oves, jáhly. Maso divočina, krůtí, tuňák. Zelenina petržel, která odvodňuje, růžičková kapusta, červená řepa, zázvor.

Dále brusinky a z bylinek hl. zlatobýl (dokáže prý do 6týdnů užívání naprosto zlikvidovat močové kameny). Vhodné přírodní antibiotikum při zánětech ledvin a močového měchýře je rovněž lichořeřišnice větší. 

Ledviny jsou základním orgánem určující délku života. Od narození nám tato energie stále klesá. Podle toho, jak se ke svým ledvinám chováme, klesá energie někomu rychleji, někomu pomaleji. Tuto energii nelze ničím navýšit, pouze udržovat stav klesání a uchovat ji v co nejvyšší kvalitě. 

Z duchovního hlediska se na zdraví ledvin odrážejí naše partnerské vztahy a také vztah, který máme sami k sobě. A proto...MĚJME SE RÁDI PŘÁTELÉ