Srdce - slabý orgán měsíce května

15.02.2018

Nejohroženějším orgánem měsíce května je srdce. Zatímco pohání celé tělo, každá porucha ostatních orgánů se promítá do jeho funkce - například známé potíže s páteří, hormonální poruchy, nedostatek hořčíku... krev a cévy jsou také systémy navazující na činnost srdce.


Doporučení

  • Zkontrolovat a chiroprakticky upravit stav hrudní, ale i krční páteře.
  • Doplnit minerální látky - hořčík,vit.E, vápník a draslík, nejlépe z přírodního zdroje, k čemuž nám poslouží pšeničné klíčky, které si můžeme sami vypěstovat.
  • Posílit srdíčko bylinkovým čajem, který je vhodné popíjet v době maximální činnosti srdce -to je mezi 11-13tou hodinou.


Návod na přípravu pšeničných klíčků

Pšenici vložíme do misky a zalijeme studenou vodou. Po 2 hodinách vodu slijeme a necháme misku při pokojové teplotě. 3 dny po sobě 2 x denně propláchneme pšenici čistou vodou. 4-tý den budou již klíčky cca 3 mm dlouhé. Jíme nejlépe zasyrova jako součást zeleninových salátů, lze i samostatně nebo v polévce.

Srdeční čaj - univerzální

Stejným dílem smícháme srdečník obecný, karbinec evropský a hloh obecný. Lžíci bylin spaříme vroucí vodou, 10 minut necháme "táhnout" a popíjíme v době mezi 11 - 13 hodinou.