Výroba ušních svící

27.07.2018

Návod na výrobu ušních svící 

Problémy s dutinami a bolesti uší patří do okruhu ledvin, proto si jich v měsících LEDEN, ÚNOR  "užíváme" nejvíce. 

Problémy nás ale mohou přepadnout nejen v této době.

Na žádost postižených přikládám domácí recept na výrobu ušních svící 

"za pusinku", které právě při těchto potížích pomáhají.

Použití ušních svící je návratem k přírodní terapii podle velmi staré receptury. Svíce jsou duté a bývají ručně vyrobené. Hořením svíce v uchu dochází k prohřátí a mírnému podtlaku, jímž vzniká sací (komínový) efekt. Následkem tohoto efektu se uvolňují a pronikají z těla na povrch zdraví škodlivé usazeniny a zbytky choroboplodných procesů, které se vysrážejí na vnitřní straně svíce. 

Svíce mají vysoce čistící účinek a zároveň se stimuluje přirozená tvorba ušního mazu. Teplo ze svíčky prohřívá i mikrosystém ušního boltce a působí tak na reflexní zóny. Slabý podtlak vzniklý hořením a teplem se přenáší jako jemná masáž středního ucha, bubínku a Eustachovy trubice. Dochází k regulaci a vyrovnání tlaku v uchu a vedlejších čelních a nosních dutinách a k zmírnění napětí. Výsledným efektem použití ušních svící je zlepšení sluchu, uvolnění tlaku v hlavě a uších, pročištění dutin. Svíce se nechává dohořet kousek nad samotným uchem, pak se vyjme.

Terapie řeší  jak obyčejnou rýmu, tak problém ucpaných dutin nosních (sbohem bolestivé punkce),  dutin čelních, ušních, zmírňuje bolest, napomáhá odstranit pozůstatky zánětlivých procesů, příznivě ovlivňuje průběh nemocí z nachlazení, zlepšuje prokrvení ucha, uvolňuje toky energií v lidském těle, pomáhá při poruchách spánku a celkové relaxaci organismu. Ušní svíce představují účinnou prevenci i rychlou pomoc při mnoha obtížích, podpůrnou léčbu mnoha zdravotních problémů. Vysoký efekt účinnosti je dosahován při pravidelném měsíčním preventivním používání.

Postup

Přípravíte si 30 cm dlouhé a 1,5 cm široké pruhy ze starého plátěného prostěradla, na pánvi rozpustíte včelí vosk - může být i svíčka - pruhy do vosku namočíte, navinete na mokrou vařečku (jako kremroli) a necháte "zavadnout". Teplé z vařečky stáhnete.

Použití

Používají se 2 - 3 x denně do obou uší - nejbezpečnější v sedě, nikoli v leže, jak uvádějí  návody u svíček z lékárny - zaveďte ve směru zvukovodu - zapalte  a nechte do 2/3 vyhořet. Na rameno položte utěrku, k ruce si připravte sklenici s vodou na oharek. Aplikujete již při prvních příznacích, úplně tím předejdete nepříjemným punkcím a užívání antibiotik. 

Do tří dnů je po problémech s rýmou, dutinami i bolestmi uší.

Cena svíčky je korunová položka oproti drahým ušním svícím z lékárny. Dohlížíte si na kvalitu použitých materiálů, hlavně včelího vosku, který u některých prodávaných svíček bývá míchán s ropnými vosky, které jsou toxické.

Doporučené použití - a to 3 x denně v případě akutního problému - tak lehce finančně zvládnete, aniž byste se při ceně prodávaných svíček  zruinovali :-)