Žlučník a játra - slabé orgány měsíce března a dubna

24.02.2021

 BŘEZEN - ŽLUČNÍK - 23.00 - 1.00 hod.

Párové orgány - žlučník - játra
emoce - hněv, vztek ( žlučovitý člověk), 
živel - dřevo, orgán - oči, 

dutiny - čelistní

POTÍŽE - říhání, tlak za hrudní kostí, bolest na pravé straně pod hrudníkem až po pravou lopatku, návaly hněvu, tlak a nevolnost po jídle, tenisový loket, problémy s kyčlemi, problémy s očima - světloplachost ( pomáhá doplnit vit A..) , záněty spojivek, další problémy s očima - řezání, nedostatek slz, nebo naopak slzení atd..

Potlačená zlost a hněv působí na činnost žlučníku...
Do okruhu dvojice žlučník - játra patří: zuby-špičáky, žlučovody, oči, čelistní dutiny, lymfa, patrová mandle, svaly, koleno uvnitř, hrudní obratle 8.9.10.

NEMOCI - okruhu žlučník - játra - tenisový loket, pravá kyčel, svalové nemoci, chrapot, oční nemoci, bolest za očima, skleróza, potíže se spánkem v čase jejich činnosti, tj mezi 11 - 3 hodinou ranní, zlé sny s vraždami a utrpením, někdo nás honí, prožíváme pohromy, ekzém v ohbí kloubů.

ŽLUČNÍK - JÁTRA zatěžuje 

alkohol, chemické léky, vejce, sýry, tučné výrobky, drogy

Léčí - kysaná zelenina, výhonky a klíčky, hořčiny.
Vhodné doplňky - lecitin, ostropestřec, vlaštovičníková tinktura D3. Dále pampelišky, šťáva z čerstvých kopřiv, čekanka.
Bylinky - zeměžluč, pelyněk, smil písečný, měsíček, světlík, třezalka, řebříček a celík zlatobýl

DUBEN - JÁTRA
Játra se podílí na krvetvorbě, likvidují jedy v těle, jsou naší chemickou továrnou. Játra milují kyselou chuť - kvašením vzniká v potravě mnoho pro játra potřebných enzymů.
Přetížená játra - špatný spánek mezi 1 a 3 hodinou ranní. Na jaře se objevují bolesti hlavy - hluboká bolest za očima, migrény, deprese. Člověk s přetíženými játry je podrážděný, agresivní, vidí příčinu problémů u druhých, nikdy ne u sebe, bývá vztahovačný.
JÁTRA - bolestivé kyčle - kyčelní kloub je reflexní zónou žlučníku a jater.
LÉČBA JATER - kroupy - zařadit do stravy 1 kg snědených krup za měsíc, odstraní problémy spojené s játry.
Reflexní plošky - ucho, chodidlo, dlaň, střed obočí
PRST - prostředníček - masáží lze podpořit k činnosti, také ovládat vztek
MINERÁL - hematit, jaspis krajinný

OČISTA ŽLUČNÍKU A JATER
10ti denní kůra - ráno na lačno - žvýkat olej 20 minut a vyplivnout, pak frťana olivového oleje smíchaného s frťanem citronové šťávy.
Na noc ostropestřcový čaj, při větších problémech raději potravinový doplněk ostropestřec - užít těsně před spaním.
Svačina - 10 stonků pampelišek do kysané smetany pro regeneraci jaterních buněk

LIKVIDACE KAMENŮ ŽLUČNÍKU - rychlý bezbolestný způsob.
 ½ l panenského olivového oleje mírně zahřejeme a vypijeme před spaním. Ten den jíst málo nebo vůbec. Druhý den pak stačí počítat vyšlé kamínky.
Vznik žlučových kamínků má vztah k přebytku živočišné bílkoviny ve stravě. Kamínky signalizují nadbytek cholesterolu v jídle. (cholesterol regulují para ořechy. Zařadit do stravy alespoň 5 denně)

PODPORA ŽLUČNÍKU - KŘENOVÉ VÍNO
Litrovou lahev naplnit do 1/5 jemně nastrouhaným křenem a dolít kvalitním červeným vínem. 6 dní louhovat. Užívat 3 x 1 polévkovou lžíci po jídle.

ROZLIŠENÍ BOLESTÍ HLAVY PODLE ASIATŮ
Asiaté věřili, že příčinou bolesti hlavy je vzdálený orgán.
Bolest po stranách hlavy, která sestupuje po krku až k trapézovému svalu, jako když Vás bolí vlasy ( povrchová bolest ) - to je bolest žlučníková
Hluboká bolest uvnitř hlavy, při které bolí za očima - jaterní
bolest v čele jdoucí přes vrcholek hlavy ke krční páteři - ledvinová

bolest s maximem ve spáncích + pocit na zvracení - žaludeční

Podpora činnosti žlučníku a jater - 10denní  olivovo-citronová kůra  
Ráno nalačno vypijeme "frťana" kvalitního olivového oleje, na to stejné množství citronu, můžete smíchat i dohromady.
Zároveň přidáme 1/2 litru jaterního čaje - složení po jednom dílu zeměžluče, pelyňku a ostropestřce mariánského, smícháme dohromady, přelijeme vroucí vodou, necháme 10 minut "táhnout" a vypijeme před spaním - ideální doba je ve 23 hodin, kdy se tyto orgány dostávají do maximální činnosti a byliny nejlépe účinkují. 
V dubnu se začínají objevovat pampelišky, které významně regenerují játra. Použijeme stonky, které nakrájíme na malé kousky (stačí 10 stonků) a smícháme s kysanou smetanou, nebo jogurtem. Tuto svačinku zařadíme do svého jídelníčku jedenkráte denně  v dubnu, kdy jsou u všech lidí přetížena játra. Budete překvapeni, jak lahodně může tato jinak hořká bylinka chutnat.
Zařadíme homeopatickou tinkturu D3 z vlaštovičníku - užívání 3 x 15 - 30 kapek - podle potíží.


Máte v sobě žlučníkový kamenolom?

Zkuste likvidaci žlučníkových kamenů podle Jiřího Janči:

Postup je nejen velice rychlý, ale i bezbolestný a jednoduchý. Půl litru panenského olivového oleje mírně zahřejeme a večer před spaním vypijeme. Je vhodné den předem jíst jen velmi málo nebo vůbec. Druhý den se nevzdalujte od WC - a stačí jen počítat vyšlé kamínky.

...... a ještě něco proti anémii, kterou je na jaře postiženo hodně lidí .... zkuste odtáhnout spodní oční víčko, mělo by být rudé, pokud je vybledlé, jste adepti na jarní kůru proti anémii!