Žlučník a játra - slabé orgány měsíce března a dubna

15.02.2018

Podpora činnosti žlučníku a jater

10denní  olivovo-citronová kůra - ráno nalačno vypijeme "frťana" kvalitního olivového oleje, na to stejné množství citronu, můžete smíchat i dohromady.

Zároveň přidáme 1/2 litru jaterního čaje - složení po jednom dílu zemežluče, pelyňku a ostropestřce mariánského, smícháme dohromady, přelijeme vroucí vodou, necháme 10 minut "táhnout" a vypijeme před spaním - ideální doba je ve 23 hodin, kdy se tyto orgány dostávají do maximální činnosti a byliny nejlépe účinkují. 

V dubnu se začínají objevovat pampelišky, které významně regenerují játra. Použijeme stonky, které nakrájíme na malé kousky (stačí 10 stonků) a smícháme s kysanou smetanou, nebo jogurtem. Tuto svačinku zařadíme do svého jídelníčku jedenkráte denně  v dubnu, kdy jsou u všech lidí přetížena játra. Budete překvapeni, jak lahodně může tato jinak hořká bylinka chutnat.

Zařadíme homeopatickou tinkturu D3 z vlaštovičníku - užívání 3 x 15 - 30 kapek - podle potíží.

Máte v sobě žlučníkový kamenolom?

Zkuste likvidaci žlučníkových kamenů podle Jiřího Janči:

Postup je nejen velice rychlý, ale i bezbolestný a jednoduchý. Půl litru panenského olivového oleje mírně zahřejeme a večer před spaním vypijeme. Je vhodné den předem jíst jen velmi málo nebo vůbec. Druhý den se nevzdalujte od WC - a stačí jen počítat vyšlé kamínky.

...... a ještě něco proti anémii, kterou je na jaře postiženo hodně lidí .... zkuste odtáhnout spodní oční víčko, mělo by být rudé, pokud je vybledlé, jste adepti na jarní kůru proti anémii!