ŽLUČNÍK - JÁTRA - oslabené orgány měsíců březen, duben

04.03.2023

JSTE DŘEVO???

Lidem narozeným v letech  

1960, 1961, 1969, 1970, 1979, 1980, 1987, 1988, 1996, 1997, 2005, 2006, 2014, 2015, 2023, 2024….


VLÁDNE ELEMENT DŘEVO a párové orgány žlučník (orgán vzteku) x játra (zatvrzelost)

V BŘEZNU A DUBNU BYCHOM MĚLI VĚNOVAT ZVÝŠENOU POZORNOST PÁROVÝM ORGÁNŮM - ŽLUČNÍK A JÁTRA. JSOU V TÉTO DOBĚ OSLABENY U VŠECH LIDÍ. NEJEN U TĚCH, KTERÝM VLÁDNE ZMÍNĚNÝ ELEMENT DŘEVO.

ZASLOUŽÍ SI OČISTU, ZVOLNĚNÍ, ODLEHČENÍ.

ELEMENT DŘEVO – emoce – ZLOST – barva – ZELENÁ

DŘEVO - životní úkol – naučit se vnímat život pozitivně, děkovat, nerozčilovat se, přetvářet zlobu na pochopení. Netlačit na druhé, ani na sebe.


PÁROVÉ ORGÁNY

Párové orgány tvoří dvojice – tzv. párové orgány – kde jeden je hlavní – plný a druhý vedlejší – dutý.  Vedlejší – dutý orgán - hlídá ten hlavní, a také snadněji onemocní.

 Vedlejší orgán lze v případě nutnosti odstranit, s hlavním je to již problematické. Orgány tvoří dvojice, které následují vždy po sobě. Každý orgán prochází svou dobou maximální činnosti, kdy se nejvíce projevují problémy...na druhou stranu právě v této době podaný lék má nejlepší účinky. 

Budíme-li se např. kolem půlnoci, náš žlučník nás upozorňuje, že s ním není všechno v pořádku 


ORGÁNOVÉ HODINY - ROČNÍ 

BŘEZEN – ve slabosti u všech lidí bude žlučník

DUBEN – ve slabosti budou játra

BŘEZEN – ŽLUČNÍK – 23.00 – 1.00 hod. 

Párové orgány – žlučník - játra

Emoce – hněv, vztek ( žlučovitý člověk), živel – dřevo, orgán – oči.

POTÍŽE - říhání, tlak za hrudní kostí, bolest na pravé straně pod hrudníkem až po pravou lopatku, návaly hněvu, tlak a nevolnost po jídle, tenisový loket, problémy s kyčlemi, problémy s očima- světloplachost ( pomáhá doplnit vit A..) , záněty spojivek, další problémy s očima – řezání, nedostatek slz, nebo naopak slzení atd.. 

Potlačená zlost a hněv působí na činnost žlučníku...

Do okruhu dvojice žlučník – játra patří: zuby-špičáky, žlučovody, oči, čelistní dutiny, lymfa, patrová mandle, svaly, koleno uvnitř, hrudní obratle 8.9.10.

NEMOCI – okruhu žlučník – játra – tenisový loket, pravá kyčel, svalové nemoci, chrapot, oční nemoci, bolest za očima, skleróza, potíže se spánkem v čase jejich činnosti, zlé sny s vraždami a utrpením, někdo nás honí, prožíváme pohromy, ekzém v ohbí kloubů.

ŽLUČNÍK – JÁTRA – zatěžuje – alkohol, chemické léky, vejce, sýry, tučné výrobky.

Léčí – kysaná zelenina, výhonky a klíčky, hořčiny.

Léčba – vhodné doplňky – lecitin, ostropestřec, vlaštovičníková tinktura D3 – 3x denně 15 kapek. Dále pampelišky, šťáva z čerstvých kopřiv, čekanka. 

Bylinky – zeměžluč, pelyněk, smil, měsíček, světlík, třezalka, řebříček a celík zlatobýl

Játra se podílí na krve tvorbě, likvidují jedy v těle, jsou naší chemickou továrnou. Játra milují kyselou chuť – kvašením vzniká v potravě mnoho pro játra potřebných enzymů. 


Přetížená játra 

špatný spánek mezi 1 a 3 hodinou ranní. Na jaře se objevují bolest hlavy – hluboká bolest za očima, migrény, deprese, bolestivé kyčle – kyčelní kloub je reflexní zónou žlučníku a jater.

 Člověk s přetíženými játry je podrážděný, agresivní, vidí příčinu problémů u druhých, nikdy ne u sebe, bývá vztahovačný.

CO VŠE LZE PROVÉST PRO OČISTU A POSÍLENÍ JATER

POSÍLENÍ JATER – stejně jako u žlučníku Léčba – vhodné doplňky – lecitin, ostropestřec, vlaštovičníková tinktura D3 – 3x denně 15 kapek. Dále pampelišky, šťáva z čerstvých kopřiv, čekanka.

Bylinky – zeměžluč, pelyněk, smil, měsíček, světlík, třezalka, řebříček a celík zlatobýl, + kroupy – 1 kg zkonzumovaných za měsíc, PROČISTÍ JÁTRA, eliminuje problémy

 Meridián žlučníku a jater vede přes - PRST – prostředníček - NA OBOU RUKÁCH. Masáží lze podpořit k činnosti, ale také například ovládat vztek. Výborně se k tomu hodí masážní prstýnek, kterým můžete jak podpořit činnost této dvojice orgánů, tak utlumit návaly vzteku.

MINERÁLhematit – regeneruje játra, chrání před temnými energiemi. V březnu a dubnu je vhodné nosit hematit na těle ve formě náhrdelníku, náušnic, náramku či prstýnku, který dokáže "vytáhnout" špatné energie z okolí žlučníku a jater. Proto je potřeba je často čistit pod tekoucí vodou a nabíjet na měsíčním svitu – ideálně při úplňku. Druhou funkcí tohoto minerálu je schopnost odklánět od člověka negativní a temné energie vysílané od druhých lidí.

BODY ŽLUČNÍKU A JATER NA UCHU – v těchto měsících je dobré aktivovat činnost žlučníku a jater přes body na uchu. (AURIKULOTERAPIE). Kulička umístěna na aku – bodu aktivuje "vnitřního doktora" a pomáhá s regenerací těchto dvou orgánů. 

/AURIKULOTERAPIE – akupunktura ucha bez jehel/


PŘÍRODNÍ OČISTA ŽLUČNÍKU A JATER 

10ti denní kůra –

 Ráno na lačno – žvýkat olej 20 minut a vyplivnout, pak frťana olivového oleje smíchaného s frťanem citronové šťávy. 

Na noc ostropestřecový čaj. 

Svačina – 10 stonků pampelišek do kysané smetany 


PODPORA ČINNOSTI ŽLUČNÍKU – KŘENOVÉ VÍNO

Litrovou lahev naplnit do 1/5 jemně nastrouhaným křenem a dolít kvalitním červeným vínem. 6 dní louhovat. Užívat 3 x 1 polévkovou lžíci po jídle. 


ZAJÍMAVOST - ROZLIŠENÍ BOLESTÍ HLAVY PODLE ASIATŮ

 Věřili, že příčinou bolesti hlavy je vzdálený orgán

.Bolest po stranách hlavy, která sestupuje po krku až k trapézovému svalu, jako když Vás bolí vlasy ( povrchová bolest ) - to je bolest žlučníková

Hluboká bolest uvnitř hlavy, při které bolí za očima – jaterní

Bolest v čele jdoucí přes vrcholek hlavy ke krční páteři ledvinová

Bolest s maximem ve spáncích + pocit na zvracení žaludeční