Proč se nám rozlaďují čakry

15.10.2018

Čakry

Čakry jsou centrem energetické potence a tím i zdrojem veškeré energie, která cirkuluje naším tělem, mřížovou sítí meridiánů. 
 Znečištěnými čakrami nemůže energie volně proudit, a vy se proto budete cítit unavení a nevyrovnaní.

Čakry jsou energetická regulační centra našeho těla. Proudí jimi vitální energie, která nás drží na živu. Lidský organismus musí být zásobován ze tří různých pramenů.

Potřebuje:  výživu, vzduch a vitalitu.

Čakry jsou centrem energetické potence a tím i zdrojem veškeré energie, která cirkuluje naším tělem, mřížovou sítí meridiánů. 

Čakry neustále nadechují a vydechují energii. Proudí jimi vitální energie, která nás drží na živu. 

Zdravotní problém s určitým orgánem může způsobit, že se příslušná čakra zablokuje. 

Dalším  důvodem  k zablokování čakry je, že se necháte pohltit negativními myšlenkami, čakry se zanesou hustou, temnou energií.  

Vždy, když se delší dobu nedokážeme zbavit strachu či obav týkajících se tématu s určitou čakrou, tato čakra se časem scvrkne, zmenší, zablokuje. 

Následkem toho můžete být například unavení nebo apatičtí bez zjevné příčiny. 

Stav čaker také významně ovlivňuje  naše intuitivní schopnosti.

ČAKRY SI MŮŽETE NECHAT ZKONTROLOVAT A TAKÉ ZHARMONIZOVAT

Naštěstí všechny čakry poměrně rychle reagují na očistné techniky. Není složité se naučit, jak si my sami můžeme své čakry  pomocí jednoduchého cvičení ZHARMONIZOVAT. 

Očista energetického těla je stejně důležitá jako pravidelné mytí rukou a obličeje, či čištění zubů. 

Pokaždé, když nebudete ve své kůži a nebudete vědět proč,proveďte si cvičení na harmonizaci čaker.


Důvody zablokování 

jednotlivých čaker


Každá jednotlivá čakra reaguje na stav orgánů "pod" čakrou. Dokud neodstraníte zdravotní problém, čakra bude mít tendenci se opakovaně blokovat. Druhým důvodem je psychický vliv související s příslušnou čakrou a zde opět platí...dokud neodstraníte emoční blok, čakra se bude stále znovu a znovu "rozlaďovat".

Dalším důvodem k zablokování čaker jsou problémy a strachy lidí, se kterými máte nějaký vztah, nejčastěji k sourozencům, rodičům, bývalým partnerům a milencům, současným partnerům, k domu, dětem a blízkým přátelům

 ( seřazeno podle četnosti výskytu ).

 Při problémech vznikají ENERGETICKÁ VLÁKNA , která ovlivňují příslušnou čakru - podle problému. Pokud člověk, s nímž jste spojeni, bude mít nějaké problémy, začne z Vás čerpat energii. Využije Vás jako snadno přístupný ZDROJ energie. (energetický upír). Budete se cítit vyčerpaní a nebudete chápat proč.

Lidé, s nimiž jste měli sexuální vztah, jsou obvykle navázáni na Vaši sakrální čakru. Lidé, s nimiž jste řešili nějaký spor, bývají napojeni na Vaši třetí čakru. Lidé, s jejichž ztrátou se nemůžete vyrovnat, jsou spojeni s Vaší srdeční čakrou atd..

Někdy mohou být některé, většina, výjimečně všechny čakry blokovány, což způsobuje, že životní energie nemůže volně proudit


Existuje mnoho způsobů, jak zjistit možnou blokaci jednotlivých čaker.

Nejjednodušší, spolehlivé a snadno proveditelné jsou asi tyto způsoby: kyvadlo, vycítění rukama , kineziologickým testem a pozorováním aury.

 Harmonická čakra způsobuje velké kruhy, opisovány ve směru otáčivého pohybu čakry, nad narušenou čakrou kyvadélko opisuje kruhy malé nebo dokonce žádné.


7 tělesných čaker odpovídá 7centrům energie těla

každá má svou barvu a vibraci

1. MULADHARA - kořenová nás spojuje s fyzickým světem - červená

2.SVADHISTÁNA - sakrální - je sídlem sexuální energie - oranžová

3.MANIPURA- solar plexus - spojuje pozemské a duchovní tužby - žlutá

4. MANIPURA -srdeční - představuje lásku - milující srdce - zelená

5. VIŠUDHI - krční - sídlo, kde city dostávají výraz - modrá

6. ADŽŇA - třetí oko - střed vyššího vědomí - fialová

7. SAHASRÁRA - korunní -spojuje smrtelníka s nadčasovým vesmírem - zářivá bílá


7 TĚLESNÝCH ČAKER  -umístění, důvody blokace

1. ČAKRA

První čakra je čakra kořenová, umístěna na konci páteře a vyzařující barvu rubínově červenou. Zanesená čakra má kalný, tmavě červený odstín. Důvodem k zablokování jsou obavy z nenaplnění fyzických potřeb, které časem způsobí, že se čakra zmenší a ztmavne. Doslova svou kořenovou čakru otrávíte starostmi o peníze, majetek a kariéru.

2. ČAKRA 

Druhá čakra je čakra sakrální - sexuální - umístěná pod pupíkem a vyzařující barvu nádherně oranžovou. Zanesená má kouřově oranžové zabarvení. Důvodem blokace je stres z témat týkajících se vašeho těla a vaší sexuality, sakrální čakra se zcvrkne a zablokuje.

3. ČAKRA

Třetí čakra je čakra solar plexu a vyzařuje jasně žlutý odstín, jako zářivá sluneční koule. Zanesená získá barvu bláta.

Důvodem blokace je strach, že se vás okolí pokouší ovládat a řídit, manipulovat vámi. Tento strach způsobí, že se čakra zmenší a ztmavne. Pokud jste posedlí získáním větší moci, bude čakra nezdravě zvětšená a zkalená.

4. ČAKRA

Čtvrtá čakra je čakra srdeční a je umístěna uprostřed hrudníku. Její barva vypadá jako smaragdový šperk, při znečištění získává tmavý odstín lesní zeleně.

Důvodem blokace jsou jakékoli obavy ohledně dávání nebo přijímání lásky. Ty se v čakře usazují a mají za následek její zmenšení a degeneraci. Vztahy na závislosti a posedlosti ve vztazích ústí k jejímu zablokování.

5. ČAKRA

Pátá čakra je čakra krční a vyzařuje nebesky modrou barvu. Zanesená má barvu zamračeného, šedého nebe.

Důvodem blokace je strach z komunikace, nemožnost říci, co bychom chtěli, také vědomá lež (něco jiného si myslíte a něco jiného říkáte. To způsobuje zablokování krční čakry.

6. ČAKRA

Šestá čakra je třetí oko. Je umístěna mezi obočím a vyzařuje indigové světlo, kterým probleskují bílé plamínky. Zanesením šedne.

Třetí oko zaznamenává celý váš život jako film. V okamžiku smrti se vám celý záznam přehraje před očima.

Nevíra v duchovno způsobí zamlžení třetího oka.

7. KORUNNÍ ČAKRA

na temeni hlavy - barva - purpurová zářivá s bílými odlesky diamantu. Zablokovaná má barvu noční oblohy.

Negativní myšlenky a nezpracované emoce čakru blokují.


Tradičně se uvádí 7 hlavních čaker, umístěných nad sebou ve středu trupu. Pozoruhodné je, že čakry, které se u muže otáčejí doprava (ve směru hodinových ručiček), se u ženy točí doleva a naopak. Směr otáčení se také mění od čakry k čakře a vytváří jakési soukolí.

První - základní čakra muže se otáčí doprava (ženy doleva), druhá čakra muže doleva (ženy doprava), a tak dále. Pravotočivost a levotočivost čaker se střídají a tvarují muže a ženu rozdílným způsobem, což vede k doplňování energií v každé životní oblasti a k vyvážení jin a jang.